Kurumsal Ve Sosyal Sorumluluk

Rönesans Holding, güvenilir ve sorumluluk sahibi bir şirket ve işveren olabilmek için özel bazı ilkeler benimsemiş ve uygulamaya koymuştur. Bu ilkelere göre Rönesans Holding, çalışanlarının sağlık ve güvenliğini önemser, çevreyi korur, etik kurallar çerçevesinde iş yapar ve iş yaptığı bölge ekonomisine katkı sağlar.

İş sağlığı ve güvenliğiçevre sorumluluk ve etik kurallara ilişkin detaylı bilgi için lütfen ilgili bölümleri tıklayınız.

SOSYAL YAŞAMA DESTEK

Rönesans Holding sadece kurumsal sorumluluk sahibi bir şirket değil, fakat aynı zamanda iş yapmakta olduğu bölgelerin sosyal yaşamına da katkı sağlayan, sosyal sorumluluk sahibi bir bireyidir. Bu nedenle Rönesans, yatırım yaptığı bölgelerden elde ettiği değerlerin bir kısmını geri vermeye ve paylaşmaya dayanan sosyal sorumluluk faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Bu çerçevede Rönesans, bağış, sponsorluk ve yardım gibi faaliyetleriyle iş yaptığı bölge halklarına destek olmaktadır. Nitekim Rönesans Holding, salt bu tür faaliyetleri tek elden yerine getirebilmek amacıyla Rönesans Eğitim Vakfı’nı kurmuştur.

EĞİTİM

Rönesans Education Foundation (REV) was founded in 2009 with the initiatives, support and faith in the supremacy of knowledge shared by Ilıcak Family, primarily by Mr. Bekir Ilıcak, Honorary Chairman of Rönesans Holding. The purpose of the foundation is to support the education and personal development of children and youth. REV carries out educational programs and social projects to encourage young people’s awareness of their own potential as well as to contribute to their growth as versatile, educated and productive individuals.

In addition to financial support with the REV Scholarship Program run with due attention to non-discrimination, the foundation offers great opportunities for personal and professional development of young people. Developing and implementing innovative educational models to help young people become active and responsible citizens, Rönesans Education Foundation has awarded non-refundable scholarship to 6.500 students so far. REV’s mission principles include contribution to the future with social projects and buildings in many areas, chiefly in education. 

Ayrıntılı Bilgi için http://www.rev.com.tr/

KÜLTÜR VE SANAT

Rönesans Holding, birçok alanda yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetlerine, kültür ve sanatı da eklemiştir. Rönesans’ın bu çerçevede yürüttüğü bazı faaliyetler aşağıda yer almaktadır:

  • Rönesans Holding, Rusya’nın St. Petersburg kentinde bulunan dünyaca ünlü Hermitage Müzesi’nin sponsorları arasında yer almaktadır.
  • Rönesans Holding, 1963 yılından bu yana devam eden Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin 2014 yılı ana sponsoru olmuştur.
  • Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, 1969 yılından bu yana düzenlenen ve 2014 yılında Türkiye’nin konuk ülke olarak katıldığı, 45. Europalia Uluslararası Sanat Festivali’nin Türkiye Genel Komiseri seçilmiştir.

SPOR

Rönesans Holding, Türkiye’nin en eski okullarından ve spor kulüplerinden biri olan TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nü desteklemektedir. Dr. Erman Ilıcak, öğrencilik yıllarında basketbol oynadığı TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’ne Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’unda yapılan oylama ile başkan seçilmiş ve Rönesans Holding ise Türkiye Basketbol Ligi’nde oynayan erkek ve kadın basketbol takımlarına ana sponsor olmuştur.

TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü 1954 yılında kurulmuştur ve 1966 yılından bu yana Türkiye Birinci Basketbol Liginde yer oynamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için http://www.tedkolejlilersk.org.tr/ 

ÇEVRE

Rönesans Holding, projelerinin tasarım, inşa ve işletme safhaları için, malzeme kullanımının azaltılması, atıkların yeniden kullanımı ya da enerji ve su tüketimi verimliliği gibi çeşitli sürdürülebilir bazı alternatifler oluşturmaktadır. Rönesans Holding yatırım yaptığı bölgelerde, atık yönetimi, geri dönüşüm, insan sağlığının ve bölgenin korunması gibi konularda sürdürülebilir çevre programları uygulamak amacıyla çeşitli paydaşlarla işbirliği içinde hareket etmektedir.

“Geleceği Tasarla”

Sürdürülebilirlik ve yeşil binalara ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganı ile üniversitelerarası bir proje yarışması düzenlenmiştir. 437 proje grubunun başvuru yaptığı yarışma kapsamında ayrıca, 27 üniversitede 3000’e yakın öğrencinin katılımı ile “Mavide Yeşil Fikir” temalı seminerler düzenlenmiştir.

Sürdürülebilirlik ve yeşil binalara ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganı ile üniversitelerarası bir proje yarışması düzenlenmiştir. 1100’ü aşkın öğrencinin 437 proje grubu ile başvuru yaptığı yarışma kapsamında ayrıca, 27 üniversitede 3000’e yakın öğrencinin katılımı ile “Mavide Yeşil Fikir” temalı seminerler düzenlenmiştir. 9 Mart 2015 tarihinde İstanbul Modern’de düzenlenen Ödül Töreni’nde Yarışmaya Kocaeli Üniversitesi’nden katılan, Yakup Kara, M. Fatih Pelit ve İsmail Kocataş’tan oluşan 90760 adlı takım birinciliği kazanırken, 20 bin TL tutarında ödülün de sahibi oldu. İkinciliği Yıldız Teknik Üniversitesi’nden İhsan Metin, Hazal Eraslan ve Rafet Sunaçoğlu tarafından oluşturulan Titreyen Çizgiler ekibi kazandı ve 16 bin TL ile ödüllendirildi. Yarışmanın üçüncüsü Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri Merve Merdan ve Nur Çil oldu. Sirkuladies ekibi 14 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu. Yarışma kapsamında 5 proje de 10 biner lira mansiyon ödülü almaya hak kazandı.