ST. LUCİA CASTRİES LİMANI RIHTIM UZATMA PROJESİ

ST. LUCİA CASTRİES LİMANI RIHTIM UZATMA PROJESİ

Ballast Nedam International Projects BV (BNIP), Saint Lucia'nın Castries Limanı'nda en büyük kruvaziyer gemilerini ağırlayabilmek amacıyla mevcut rıhtımların uzatılmasına ilişkin proje kapsamında Saint Lucia Hava ve Deniz Limanları Müdürlüğü (SLASPA) ile bir anlaşma yaptı.

Tamamlanan

Konum:

Castries / Saint Lucia


Sözleşme Türü:

Genel sözleşme

Sözleşme Süresi:

Nisan 2016, Aralık 2017

Ballast Nedam International Projects BV (BNIP), Saint Lucia’nın Castries Limanı’nda en büyük kruvaziyer gemilerini ağırlayabilmek amacıyla mevcut rıhtımların uzatılmasına ilişkin proje kapsamında Saint Lucia Hava ve Deniz Limanları Müdürlüğü (SLASPA) ile bir anlaşma yaptı.

Proje kapsamında mevcut Cruise Rıhtımı genişletilmesi ve üç demirleme dolfeni ilave işleri yapılacaktır.  2017 yılının Ocak ayında başlayan inşaat çalışmaları Kasım 2017 yılında tamamlandı.

Karayip Denizi’ndeki en önemli cazibe noktalarından biri olan St. Lucia adasındaki projenin tamamlanmasıyla dünyanın en büyük kruvaziyer gemileri yenilenen Castries Limanı’na yanaşabilmektedir. Buna göre, ilk aşamada 348 metre uzunluğundaki Quantum sınıfı gemilerle 339 metre uzunluğundaki Freedom sınıfı gemiler yeni rıhtıma yanaşabilmektedir. Projenin ileriki aşamalarında, dip taramanın tamamlanmasıyla 360 metre uzunluklarıyla halen dünyanın en büyük kruvaziyer gemileri olan Oasis Sınıfı gemiler de rıhtıma yanaşabilmektedir.

Bu proje Ballast Nedam International ve Rönesans MEA tarafından gerçekleştirilmiştir.


DİĞER PROJELER