Nijerya’da Rönesans İnşaat İmzası

Fotoğraflar

Rönesans Holding Grup Şirketleri’nden Rönesans MEA (Ortadoğu &Afrika) İnşaat’ın Nijerya’daki ilk projesi olan Sheraton Four Points Otel’nin açılışı gerçekleşti…

Rönesans Ortadoğu & Afrika İnşaat’ın Başkanı Mustafa Özsüt “Afrika’nın birçok yerinde yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Dünyada 20 ülkede faaliyetlerini sürdüren Rönesans MEA İnşaat, yeni pazar ülkelerdeki projelerini de başarıyla tamamlıyor. Nijerya’daki ilk projesi olan Sheraton Four Points Oteli’ni bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlayan Rönesans MEA İnşaat, aynı ülkenin Lagos, Abuja, Port Harcourt şehirlerindeki otel ve AVM projelerini üstlenmeye hazırlanıyor.

Nijerya’nın Akwa Ibom eyaletindeki Ikot Ekpene şehrinde inşa edilen Sheraton Four Points Oteli’nin açılışına Nijeryalı Bakanlar ve Federal Hükümet Senatörü katıldı. Açılışta konuşan Rönesans İnşaat Sahara Altı Bölge Müdürü Tolga Babüroğlu, “Geçen yıl 10 Nisan’da başladığımız, dünya çapında tanınmış bir otel zincirinin halkası olan projeyi yaklaşık bir yıl gibi kısa bir sürede anahtar teslim olarak başarıyla sonuçlandırmanın gururunu yaşıyoruz. Projenin yüzde 90’unu yerel işçiyle tamamladık. Yerel istihdama sağladığımız katkı, yarattığımız iş potansiyeli, kalite ve hızımız nedeniyle Nijerya yetkilileri memnuniyetlerini paylaştılar. Rönesans, hızlı teslimat, kalite ve uygun fiyata iş yapan müteahhitler göz önüne alındığında dünyanın en büyük inşaat şirketlerinin başında yer almaktadır” diye konuştu.

NİJERYA’NIN YENİ ŞEHİRLERİNDE YENİ PROJELER

Üstlendiği projeleri kaliteli ve zamanından önce tamamlamasıyla bölgede tercih edilen inşaat şirketlerinden biri haline gelen Rönesans İnşaat, Nijerya’nın Lagos, Abuja, Port Harcourt şehrindeki birçok otel ve AVM projelerini üstlenmeye hazırlanıyor. Söz konusu projelerin imza aşamasında olduğunu belirten Rönesans MEA İnşaat Bölge Başkanı Mustafa Özsüt; “Geçtiğimiz 8 yılda AkwaIbom eyaletinin inşaat potansiyelinin 5-7 milyar dolar civarında olduğu öngörülüyor. Ülke yöneticileri de projelerin hızlı ve kaliteli sonuçlanmalarından dolayı bizimle çalışmaktan oldukça memnun. Rönesans İnşaat olarak Afrika’nın birçok yerinde yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz”dedi.

A’DAN Z’YE ANAHTAR TESLİM PROJE

Afrika’da faaliyetlerini genişleten Rönesans MEA İnşaat’ın Batı Afrika’daki ilk projesi Sheraton Four Points Oteli, Nijerya’nın AkwaIbom eyaletindeki Ikot Ekpene şehrinde, yaklaşık 42 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa edildi. Otelin proje tasarım işleri, imalat çizimleri, inşaat işleri, elektrik ve mekanik sistemlerinin, altyapı sistemlerinin, çevre yollarının ve peyzaj alanlarının yapımı tamamı dahil olmak üzere A’dan Z’ye Rönesans MEA İnşaat tarafından tamamlandı.Toplam 12 katlı Sheraton FourPoints Oteli’nde, 128 standart oda, 16 süit, 2 kral suit, 3 adet toplantı odasi, bir SPA merkezi, restoranlardan, bir yüzme havuzu, bir tenis kortu ve bir çatı kafesi yer alıyor.


DİĞER HABERLER