Hakkımızda

Rönesans Orta Doğu ve Afrika Grubu “Rönesans MEA’’, Rönesans Holding’in bünyesinde bulunan RC Rönesans İnşaat Taahhüt A.Ş.’nin bir iştirakidir.

Rönesans İnşaat tarafından 2015 yılında yüzde 99’u satın alınan ve Hollanda’nın en eski ve beşinci büyük inşaat şirketi olan Ballast Nedam ile partnerlik kuran Grup, 2008 yılında kurulmuştur. İlk ofisi Libya’da açılmıştır. Çalışmalarına Irak, Nijerya, Gabon, Cezayir, Fas, Bahreyn, Sri Lanka, Karayipler, Suudi Arabistan gibi birçok ülke ve bölgede stadyum, otel, konut, hastane ve altyapı projeleri inşaatları ile devam etmektedir. Rönesans MEA faaliyet gösterdiği coğrafyalardaki güvenlik, ulaşım, nakliye, sağlık alanlarındaki zorlu koşullara rağmen çalışmalarına son hız devam etmektedir ve üstlendiği projeleri başarıyla tamamlamaktadır.

Globalleşme ve yeni pazarların bulunmasını, büyümenin olmazsa olmazları arasında gören Rönesans MEA İnşaat, kardeş şirketleri ve stratejik ortaklıklarıyla inşaat alanında hizmetlerini Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde çok daha geniş bir coğrafyaya yaymayı hedeflemektedir.